PHP Backend Developer

Реф. номер: 086

В категория: Developers

STENIK е лидер в проектирането, изработката и поддръжката на големи и комплицирани eCommerce проекти на българския пазар, Adobe Commerce сертифицирана компания и Adobe Bronze Solution Partner.

През годините сме работили с водещите търговци във всички основни сегменти на онлайн бизнеса, а понастоящем си партнираме дългосрочно с: Ozone.bg, Aiko XXXL, Douglas & Beauty Zone, Lilly Drogerie, Mercari, Raya Toys, CampingRocks, ТехноМикс, Аптеки Гален, Teodor и други сериозни бизнеси, които използват възможностите на нашите професионални решения и ноу хау, за да постигат своите eCommerce цели.

Бидейки от 2005 г. в бизнеса, сме доказали и затвърдили постоянството за клиенти ни и сигурността, която даваме на служителите ни. Знаем, че никой не иска да бъде оставен да се бори сам със сложните казуси и че екипността заема ключово място. Затова каним ТЕБ да застанеш рамо до рамо с членовете на екипа ни от Backend и Frontend програмисти, начело с нашия технически директор Николай Димитров и заедно да покоряваме нови технологични и eCommerce върхове.

В STENIK, работата ни е базирана на професионален подход, актуални технологии, следване на добрите практики при работа и интеграции на eCommerce платформата с външни системи, и разбира се възможност за индивидуално доказване и творчество, с цел развитие на всяка личност.

Процесът на работа включва:

  • Работа в екип и комуникация по Slack;
  • Периодични срещи на техническия екип;
  • Свободни от работни задачи (по клиенти) петъци с цел оптимизиране и подобряване на лични и екипни качества;
  • Версиониране на кода посредством Git;
  • Унифицирани среди за разработка, посредством Docker и Vagrant;
  • Автоматизиране на процесите по deployment, staging, backup;
  • Документиране на проекти и практики във вътрешна информационна система;
  • Употребата на широк спектър от актуални и водещи технологии - Linux, Docker/Vagrant, PHP, MySQL, Apache/Nginx, Varnish, Cloudflare, Redis и други.

Основни задачи и отговорности:

  • Участие при изграждането на онлайн магазините на фирмата, базирани на Adobe Commerce;
  • Участие в разработка на интеграции на онлайн магазини с външни софтуери - най-често ERP системи и складови програми;
  • Създаване на модули, както и поддръжката на вече съществуващи такива;
  • Създаване на чист код в съответствие с добрите практики и по стандартите.

Изисквания:

  • 1 година опит в разработването на уеб приложения;
  • Отлично познаване на PHP и OOP, и опит с някой от следните PHP Frameworks - Zend, Symfony, Laravel;
  • Добро познаване на MySQL. Опит с други бази данни е от плюс;
  • Познания по следните технологии и услуги: REST/SOAP, Git version control, Redis;
  • Познания по работата с Linux, SSH;
  • Опит с Docker/Vagrant или някоя от cloud услугите на Google или Amazon са плюс;
  • Предимство е опит с онлайн магазини;
  • Позитивен човек с мотивация и желание за научаване на нови неща.

Какво предлагаме:

  • Изцяло дистанционна работа (при желание е възможна и работа от офис);
  • Опция за onboarding в офиса ни;
  • Безсрочен трудов договор и стабилност за работната позиция;
  • Възнаграждение, което зависи от способностите и расте според желанието и приноса;
  • Ежегодни Коледни бонуси;
  • 25 дни отпсук (20 при старт + 1 бонус за всяка година в Stenik);
  • Допълнителен социален пакет - Допълнително здравно осигуряване / Мултиспорт карта;
  • Професионално развитие и усъвършенстване, програма за самообучение, безплатни материали за сертифициране;
  • Внимание, помощ и насоки от опитни програмисти;
  • Неработен петък по клиентски проекти - DEV екипа организира вътрешни обучения и усъвършенстване на постигнатото;
  • Яки тийм билдинги със здрава веселба.

Ела в STENIK и вдигни нивото на своето развитие! Разбери колко полезен може да бъдеш в разработването на едни от най-големите онлайн магазини в България, от които пазаруват твоите приятели и познати!

Кандидатствайте за позицията